Par galda tenisu

logo123

Galda teniss ir olimpiskais sporta veids kopš 1988. gada. Pasaulē ar galda tenisu nodarbojas apmēram 100 miljonu cilvēku. Latvijā ar galda tenisu nodarbojas ap 2000 jaunieši un pieaugušie. Katru gadu spēlētāju skaits pieaug, tāpec droši varam teikt, ka glada teniss kļūst populārāks. Šobrīd Latvijā ir oficiāli reģistrēti 45 galda tenisa klubi un arī klubu skaits katru gadu pieaug.

Galda tenisa spēlētājs– fiziskās dotības, reakcija, izcilas darbaspējas, tehniskā sagatavotība, psiholoģiskā noturība, ātra domāšana. (Treneris pareizi motivējot bērnu un trenējot, katru no šīm īpašībām ir spējīgs attīstīt).

  • Fiziskā sagatavotība- Viens no galvenajiem aspektiem, kas nepieciešams, lai profesionāli spēlētu galda tenisu ir ļoti laba fiziskā sagatavotība. Profesionāliem spēlētājiem katru dienu ir viens fiziskais treniņš, kur tiek atseviški trenētas visas muskuļu grupas.

Kāpēc tas tiek darīts.- Jo vairāk nogurst spēlētājs, jo lēnāka ir domāšana un reakcija un saspringtāki muskuļi, kas galda tenisā nav pieļaujams.

  • Reakcija– galda teniss nav sekunžu sporta veids, bet gan sekunžu desmitdaļu un dažreiz arī sekunžu simtdaļu spēle. Spēlētājam ar vāji attīstītu reakciju, nav nekādu izredžu galda tenisā, tāpēc viens no galvenajiem uzdevumiem ir attīstīt šo spēju ātri reaģēt un vēl paspēt izdomāt ko darīt ar bumbiņu ļoti īsā laika brīdī.

Galda teniss tiek izmantots ļoti daudzos sporta veidos, kā viens no vingrinājumiem treniņiem, tieši, lai attīstītu reakciju (daži piemēri – bokss, basketbols, futbols, hokejs un vēl ļoti daudzi sporta veidi).

  • Tehnika- viens no tehniskākajiem un darbietilpīgākajiem sporta veidiem pasaulē.
  • Darbaspējas un attieksme pret pašu treniņu procesu– viens no galvenajiem iemesliem kāpēc āzijas valstis ir pasaulē labākās galda tenisā ( treniņos nepastāv vārds vai nedarīšu ).

Kāpēc izvēlēties galda tenisu kā sporta veidu?

Galda teniss ir individuāls sporta veids, kas liek bērnam domāt, tajā pašā laikā ir fizisks, bet bez liekām traumām. Galda tenisisti aug pa personībām, jo spēlē viss ir atkarīgs tieši no viņa paša. Bērni pierod pie stresa situācijām, kas rodas sacensību laikā, un to var izmantot tālāk dzīvē.

Īsumā – galda teniss ir sporta veids, kas norūda gan ķermeni, gan galvu.